Mediácia na pracovisku? ÁNO!

Autor: Ľubica Slováková | 25.2.2016 o 12:19 | (upravené 27.2.2016 o 20:42) Karma článku: 2,36 | Prečítané:  355x

Ste nespokojní so súčasným zamestnaním? Dajte výpoveď. Za dverami sú ďalší. Doba sa však mení a vedomie dôležitosti ľudského kapitálu stúpa. Spokojnosť zamestnanca je významnou oblasťou bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

Konflikty sú bežnou súčasťou pracovného života. Ak sú dlhodobé a neriešené, majú významný dopad na fungovanie firmy. Môže nastať veľa negatívnych situácií, ako je rozbitie pracovného tímu, pokles pracovného výkonu zamestnanca,  narušenie vzťahov k zákazníkom a ich strata, pokles zisku. Konflikty môžu nastať aj vo vyjednávaní odborov a zamestnávateľa, pri nedodržiavaní pravidiel firmy zamestnancami ako je dochádzka, nedodržiavanie pracovných termínov, slabšie pracovné nasadenie, konflikty pri vytváraní nových stratégií v podniku.

Ako citlivo riešiť konflikty na pracovisku?

Zaujímavé riešenie nám prináša mediácia ako jeden z najefektívnejších nástrojov, ako vyriešiť konflikt rýchlo, hneď ako nastal, prostredníctvom tretej osoby - mediátora. Využívanie mediácie v pracovnoprávnych vzťahoch je vo väčších firmách štandardom. Je to bonus pre celú firmu a slúži ako významná podpora zamestnancov a zamestnávateľa.

Výhody mediácie.

Mediácia umožňuje stranám obnoviť vzťahy a naštartovať efektívnu spoluprácu. Je cestou uchovania profesionálnych vzťahov. Súdne spory majú na vzťahy opačný efekt. Mediácia je finančne a časovo nenáročná. Jej dôležitá funkcia je aj v prevencii. Dokáže naučiť zamestnancov samostatne riešiť konflikt a predchádzať vážnym dôsledkom neriešeného sporu. Stúpa spokojnosť zamestnanca a tým aj ziskovosť spoločnosti.

Dostatočne efektívna a pozitívna alternatíva riešenia sporov, nemyslíte?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?