Mediácia na pracovisku? ÁNO!

Autor: Ľubica Slováková | 25.2.2016 o 12:19 | (upravené 27.2.2016 o 20:42) Karma článku: 2,36 | Prečítané:  382x

Ste nespokojní so súčasným zamestnaním? Dajte výpoveď. Za dverami sú ďalší. Doba sa však mení a vedomie dôležitosti ľudského kapitálu stúpa. Spokojnosť zamestnanca je významnou oblasťou bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

Konflikty sú bežnou súčasťou pracovného života. Ak sú dlhodobé a neriešené, majú významný dopad na fungovanie firmy. Môže nastať veľa negatívnych situácií, ako je rozbitie pracovného tímu, pokles pracovného výkonu zamestnanca,  narušenie vzťahov k zákazníkom a ich strata, pokles zisku. Konflikty môžu nastať aj vo vyjednávaní odborov a zamestnávateľa, pri nedodržiavaní pravidiel firmy zamestnancami ako je dochádzka, nedodržiavanie pracovných termínov, slabšie pracovné nasadenie, konflikty pri vytváraní nových stratégií v podniku.

Ako citlivo riešiť konflikty na pracovisku?

Zaujímavé riešenie nám prináša mediácia ako jeden z najefektívnejších nástrojov, ako vyriešiť konflikt rýchlo, hneď ako nastal, prostredníctvom tretej osoby - mediátora. Využívanie mediácie v pracovnoprávnych vzťahoch je vo väčších firmách štandardom. Je to bonus pre celú firmu a slúži ako významná podpora zamestnancov a zamestnávateľa.

Výhody mediácie.

Mediácia umožňuje stranám obnoviť vzťahy a naštartovať efektívnu spoluprácu. Je cestou uchovania profesionálnych vzťahov. Súdne spory majú na vzťahy opačný efekt. Mediácia je finančne a časovo nenáročná. Jej dôležitá funkcia je aj v prevencii. Dokáže naučiť zamestnancov samostatne riešiť konflikt a predchádzať vážnym dôsledkom neriešeného sporu. Stúpa spokojnosť zamestnanca a tým aj ziskovosť spoločnosti.

Dostatočne efektívna a pozitívna alternatíva riešenia sporov, nemyslíte?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Sagan a choroba? Je v poriadku a trénuje naplno

Dva roky za sebou priviedol Valach ako tréner mužskej reprezentácie Sagana k titulu majstra sveta.

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?